niedziela, 21 maja 2017

Easel card w formie kapelusza - foto-kurs

Witajcie :-)

Chciałam Wam pokazać dzisiaj mój foto-kurs na kartkę sztalugową w formie kapelusza.
Na początku wycinamy bazę kartki. To dwa połączone z sobą koła. Aby to zrobić musimy zgiąć kartkę na pół, a następnie przykładamy wykrojnik jak na zdjęciu i wycinamy.


Następnie wycinamy koło (zdjęcie 1) wielkości koła, którego użyliśmy do wycięcia bazy. Potem jedną z jej części zginamy na pół (zdjęcie 2 i 3).


Zanim przejdziemy do kolejnego kroku musimy przygotować 2 krążki z tekturki i pasek z tektury karbowanej (może być też inny grubszy papier). Możemy wykorzystać też karbowany papier z pudełek, czy opakowań po meblach. Zamiast kółek z tekturki możemy wyciąć kilka kółek z grubszego papieru, które sklejamy potem razem.

Teraz wycinamy z kolorowego papieru (w moim wypadku jest to dwustronny papier
Dream Land ScrapBerry's) elementy naszego kapelusza jak pokazano na poniższych zdjęciach

Kolorowe elementy naklejamy na elementy bazy i dodatkowe koło, które następnie doklejamy do bazy


Teraz kolej na przygotowanie główki (denka) kapelusza.
Element ten wykonujemy z przygotowanych wcześniej 2 kółek z tekturki i prostokąta z tektury falistej. Dzięki temu, że elementy te są wykonane z grubszego papieru, możemy je sklejać nakładając klej na krawędzie i tworząc ze sklejanych elementów walec. Całość obrazują poniższe zdjęcia.


Powstały walec oklejamy kolorowym papierem i przyklejamy do bazy.Teraz następuje najprzyjemniejsza część naszej pracy - ozdabianie. Ja przyozdobiłam swój kapelusik półprerełkami w taśmie, bawełnianą koronką, wstążeczką i różami, które wykonałam z jedwabnego foamiranu.

Mój kapelusz prezentuje się tak:Dla tych, którzy mają problemy z proporcjami podaję wymiary elementów, z których zrobiłam swój easel card
baza - koło o średnicy 12,5 cm
koło na denko - średnica 7 cm
wysokość denka - 4,5 cm


Do wykonania kapelusza wykorzystałam następujące elementy z półek naszego sklepu:
http://www.threewishes.pl/foamiran-jedwabny/842-foamiran-jedwabny-.html   http://www.threewishes.pl/narzedzia-i-akcesoria/662-klej-magic-z-aplikatorem.html 


http://www.threewishes.pl/narzedzia-i-akcesoria/498-klej-do-pistoletu-na-goraco-7mm-opak10szt.html     http://www.threewishes.pl/narzedzia-i-akcesoria/497-pistolet-do-kleju-na-goraco-20w-.html
http://www.threewishes.pl/43-papiery-elementy-papierowe


Mam nadzieję, że mój foto-kurs jest w miarę jasny i że ktoś z niego skorzysta. Taki kapelusz może być pięknym prezentem na zbliżający się Dzień Matki :-)


Pozdrawiam serdecznie :-)
Danusia 


 https://danfi1.wordpress.com/
     

2 komentarze: